پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اداره کل راهداري و حمل ونقل جاده‌اي استان مازندران

:

اخبار: 8 زیرگذر و 16 دوربرگردان در مازندران به اجرا در می آید.


مدير كل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران :


8 زیرگذر و 16 دوربرگردان در مازندران به اجرا در می آید.

تاریخ انتشار: 1398/02/25

مدير كل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران :

8 زیرگذر و 16 دوربرگردان در مازندران به اجرا در می آید.

 

 

مديركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران در نشست با اصحاب رسانه عنوان نمود در سال جدید 8 زیرگذر و 16 دوربرگردان،بهسازی 50کیلومتر از راهها ،تعریض و روکش آسفالت محور کناره  در مازندران به اجرا در می آید.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ، مهندس عباسعلی نجفی در اين نشست عملیات راهداری در استان را مستلزم شرایط خاص و تلاش همه جانبه دانست و گفت: با توجه به شرایط خاص اقلیمی و نزدیک شدن به آغاز سفرهای تابستانی این اداره توجه و نظارت بیشتری برای بهسازی و بازسازی شریان های ارتباطی مازندران دارد .

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ، ميزان خسارات اولیه وارده به جسم راه ها و ابينه فني در اثر رانش،ریزش،لغزش و جاری شدن سيل و طغیان رودخانه ها در محورهاي مواصلاتی  استان را بالغ بر  296 میلیارد  تومان  اعلام كردو گفت:بدلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیل ، رانش زمین ، آب بردگی در مسیرها ، خسارات شدیدی به زیرساخت‌های محور مواصلاتی وارد شده است .
وی طول راههای آسیب دیده را 2126 کیلومتر، تعداد پل های و آبروهای  آسیب دیده را 94دستگاه اعلام نمود و اظهار داشت: بر اثر این سیل 257 محور اصلی ، فرعی و روستایی مسدود گردیده بودکه با تلاش شبانه روزی راهداران محورها بازگشایی و تردد در آن بطور عادی جریان دارد.

وی در ادامه ضمن بیان این خبر که معاون وزیر ورئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ازاین اداره کل به جهت کاهش متوالی 3 ساله تلفات حوادث رانندگی در راههای برون شهری  و روستایی مازندران تقدیر و تشکر کرد  اظهار داشت : با توجه به انتشار آمار تلفات حوادث رانندگی سال گذشته از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور و بررسی وضعیت عملکردی اداره کل در ارتقای ایمنی ،استان مازندران موفق به کاهش متوالی سه ساله در تلفات ناشی از تصادفات ترافیکی در راههای برون شهری و روستایی گردیده است مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت : امید است با تداوم این امر و همکاری و تعامل با سایر دستگاههای ذیربط به ویژه استفاده از ظرفیتهای کمیسیون های اجرایی ایمنی استان این روند کاهش تلفات جاده ای در سالهای آتی نیز استمرار یابد.

مهندس نجفی در این نشست بر پاکسازی حریم راه ها و منظر آرایی جاده های استان تاکید و تصریح نمود : با توجه به تردد و حجم ترافیک در مازندران ضروری است به طور مستمر پاکسازی و زیبا سازی حریم راه های این استان انجام گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با بیان اینکه ۴۵ دوربین نظارت تصویری در  راه های استان نصب است اظهار داشت: در ۱۰2 نقطه از جاده های این استان ، دستگاه های تردد شمار نصب شده است.

وی خواهان جایگزینی سیستم های مکانیزه بجای سیستم های سنتی شد و گفت: 60 دوربین ثبت تخلف نیز در محورهای  بزرگراهی و شریانی ارتباطی استان نصب  و به بهره برداری رسیده  و برنامه توسعه سامانه ها و تجهیز سایر محورهای در دستور کار قرار دارد .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران در خصوص وضعیت حوزه حمل و نقل در استان خاطر نشان ساخت : در مازندران تعداد 125شرکت حمل و نقل کالا و212 شرکت حمل و نقل مسافر ، 6 شرکت  حمل و نقل بین المللی کالا و 2 شرکت حمل و نقل  بین المللی مسافر وجود داشته که در خدمت هموطنان عزیز می باشند.

وی در پایان  این نشست  به پرسش خبرنگاران پاسخ داد و افزود انعکاس فعالیتها و و میزان خسارتهای وارده به جسم راه  در سیل اخیر نیازمند همکاری اصحاب رسانه می باشد تا شرایط بهتری برای استان رقم بخورد .

 ​مشخصات:
نظرات: *