پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اداره کل راهداري و حمل ونقل جاده‌اي استان مازندران

:

اخبار: ستاد راهبری ایمنی تردد جاده ای در مازندران تشکیل می گردد


بمنظور کاهش حوادث رانندگی


ستاد راهبری ایمنی تردد جاده ای در مازندران تشکیل می گردد

تاریخ انتشار: 1398/05/20

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران در اولین نشست ستاد راهبری ایمنی تردد جاده ای این اداره کل عنوان نمود : به زودی با هماهنگی دستگاه های مرتبط ، بازدید و کنترل تمامی ناوگان های سوخت رسان در قالب تیم مشترک راهداری و پلیس راه و همچنین در جهت ارتقای ایمنی ناوگان فوق نصب چراغ های گردون و هشداردهنده بر روی خودروهای مذکور در این استان اجرایی می گردد.
به گزارش روابط عمومی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران  ، مهندس عباسعلی نجفی در این نشست که با هدف لزوم ارائه راهکارهای مناسب و کاربردی جهت کاهش حوادث رانندگی و استفاده از تمامی ظرفیت ها ، امکانات این اداره کل در این خصوص برگزار شد ، اظهار داشت : با تمام توان در جهت افزايش ارتقاء ايمني جاده هاي مازندران تلاش نموده ، چرا كه سر لوحه كاري ما حفظ ، نگهداري و ايمن سازي جاده هاست.
وي تبعات ناشي از تصادفات و تلفات جاده اي را در جامعه بسيار فاجع انگيز برشمرد و تصريح كرد : بايد با بررسي همه جوانب و دسترسي به اطلاعات درست از شرايط موجود در جهت افزايش ايمني محورها گام برداريم.
مهندس نجفی در ادامه به دستور العمل ابلاغی از سوی ستاد مرکزی اشاره و عنوان نمود : ان شاالله به زودی با هماهنگی دستگاه های مرتبط ایمن سازی تمامی ناوگان های سوخت رسان در قالب نصب چراغ های گردون و هشداردهنده بر روی خودروها در این استان اجرایی می گردد.
وی در ادامه به ارتقاء ایمنی در حین اجرای پروژه های در دست اجرا در سطح جاده ها اشاره و خاطر نشان ساخت : ایمنی جاده هایی که در آن عملیات تعریض ، بهسازی و ... در دست اجراست ، می بایست در اولویت متولیان امر بوده و دستگاه های اجرایی باید نسبت به این مهم توجه و تاکید ویژه داشته باشند.
مهندس نجفی در ادامه فرهنگ سازی و آموزش برای کاربران جاده ای را با هدف کاهش حوادث رانندگی بسیار مهم برشمرد و اظهار داشت : دستگاه های مرتبط با این مسلئه از جمله صدا و سیما و دیگر رسانه ها باید به مقوله فرهنگ سازی و آموزش همگانی نگاه ویژه ای داشته باشند چرا که بخش عمده ای از حوادث رانندگی مربوط به عامل انسانی است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران ضمن تاکید بر انجام بررسی کارشناسی و تجزیه و تحلیل حوادث رانندگی در استان خاطر نشان ساخت : نگاه تحلیلی و کارشناسی در خصوص حوادث رانندگی می تواند به متولیان افزایش ایمنی در جاده ها کمک شایانی کند.مشخصات:
نظرات: *