پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اداره کل راهداري و حمل ونقل جاده‌اي استان مازندران

:

اخبار: صیانت از جاده های مازندران و تامین ایمنی آن شتاب بیشتری گرفت


در راستای تعامل با دستگاه های ذیربط :


صیانت از جاده های مازندران و تامین ایمنی آن شتاب بیشتری گرفت

تاریخ انتشار: 1398/07/15

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران عنوان نمود : تعامل و همكاری های پلیس راه و این اداره كل موجب افزایش ضریب ایمنی و تسهیل ترافیك در محورهای جاده ای استان شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ، مهندس حسن جهانیان ازحذف و اصلاح 12 نقطه پرتصادف (داراي صورتجلسه مشترك با پليس راه) شامل تعريض محور-تفكيك مسيرهاي رفت و برگشت-ايجاد شانه راه مناسب-نصب انواع تابلوهاي اخطاري و انتظامي-روكش آسفالت نقاط و اجراي شانه آسفالتي-مضرس نمودن سطح راه-نصب حفاظ مياني-اجراي سرعت كاه هاي استاندارد خبر داد.
وی در ادامه از آشکارسازی نقاط پرتصادف به‌عنوان یکی از روش‌های کاهش سوانح رانندگی و افزایش ایمنی تردد یادکرد و افزود : با عنایت به شناسایی نقاط پرحادثه استان از سنوات گذشته اقدامات مؤثری در خصوص رفع این نقاط صورت گرفته که به‌عنوان یک اقدام کم‌هزینه ، زودبازده ، توانسته در جهت کاهش تصادفات و سوانح رانندگی نقش بسیار مؤثری ایفا کند.
وی تبعات ناشي از تصادفات و تلفات جاده اي را در جامعه بسيار فاجع انگيز برشمرد و تصريح نمود : بايد با بررسي همه جوانبه و دسترسي به اطلاعات درست از شرايط موجود در جهت افزايش ايمني محورها گام برداريم و با تمام توان در جهت افزايش ارتقاء ايمني جاده هاي مازندران تلاش نماییم .
وي ادامه داد : اين اداره كل اقدامات وسيعي را در خصوص آشكار سازي نقاط پر حادثه بصورت زودبازه در قالب نصب علائم و تابلوهاي فسفري ، نصب جداكننده هاي مياني انجام داده است.
مهندس جهانیان آموزش و فرهنگ سازي را از جمله عوامل موثر در جهت كاهش تصادفات نام برد و خاطر نشان ساخت : مي توان با بكار گيري تمهيدات مهندسي كنترل و نظارت _ تبليغات كافي _ اطلاع رساني عمومي _ آموزش فراگير _ راهنمايي و ارشاد و بعضا تاديب خاطيان گامي به سوي ارتقاء‌ و اعتلاي فرهنگ ايمني و به تبع آن كاهش سوانح رانندگي برداريم.مشخصات:
نظرات: *