پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اداره کل راهداري و حمل ونقل جاده‌اي استان مازندران

:

اخبار: 806کیلومتر ازمحورهای کوهستانی و شریانی مازندران برف روبی شد


​در طی48 ساعت گذشته:


806کیلومتر ازمحورهای کوهستانی و شریانی مازندران برف روبی شد

تاریخ انتشار: 1398/11/23

در طی48 ساعت گذشته:

  806کیلومتر ازمحورهای کوهستانی و شریانی مازندران برف روبی شد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران عنوان نمود : با توجه به ورود توده هواي سرد به كشور در طی 48ساعت گذشته و بارش برف در محور های کوهستانی استان ،806کیلومتر از محورهای کوهستانی  اصلی و شریانی استان  توسط راهداران با3445 تن نمک و شن  برفروبی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران،  عباسعلی نجفی ضمن اعلام این خبر افزود : با توجه به هشدار سازمان هواشناسی و کاهش دما در ساعات گذشته ،اکیپ های راهداری در محورهای کوهستانی مستقر و مشغول به انجام عملیات راهداری زمستانی شدندکه طی 48 ساعت گذشته در محور سوادکوه ،  150کیلومتر از شیرگاه تا گدوک و با 1500تن نمک ، محور کندوان ، 186کیلومتر از تونل کندوان تا مرزن آباد با 1150تن نمک ، محور هراز ،      240کیلومتر حد فاصل وانا تا  امامزاده هاشم 450با تن نمک ، محور ارتباطی ساری _ کیاسر حدفاصل اسکارد تا سه راهی فولاد محله به طول 345کیلومتر با 230تن نمک برفروبی و نمک پاشی گردیدند.

مهندس عباسعلی نجفی ضمن اعلام اين مطلب گفت : اين اداره كل به منظور حفظ ايمني جاده ها و تردد روان وسايل نقليه و جلوگيري از بروز سوانح رانندگي با كليه امكانات و اكيپ هاي راهداري خود آمادگي كامل براي عمليات راهداري را دارد.

وي اظهار داشت: در شب گذشته و به طور مستمر و بی وقفه 33 اکيپ راهداري در قالب 250 ماشين و 350 راهدار در محورهاي مواصلاتي استان انجام وظیفه نمودند.

مدیر کل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران طول محورهاي برفگير مازندران را ۳7۰۰ کيلومتر اعلام و عنوان نمود: در حال حاضر 22 راهدارخانه در محورهاي مواصلاتي استان تجهيز شده و آماده سرويس دهي به مسافران و در راه ماندگان است.

وی خاطر نشان ساخت : هموطنان عزیز در شرایط جوی فعلی حتما با به همراه داشتن امکانات و تجهیزات ایمنی از جمله زنجیر چرخ در محورهای کوهستانی تردد نمایند.

گفتنی است :مسافرين و رانندگان محترم مي‌توانند جهت كسب اطلاعات از آمار و ارقام تردد در محورهاي استان و كشور همچنين آگاهي از آخرين وضعيت راه ها و انسدادها يا محدوديت‌هاي احتمالي تردد و  شرايط جوي به سايت www.141.ir مراجعه نموده و يا با تلفن گوياي 141 تماس حاصل فرمايند.

 ​مشخصات:
نظرات: *