پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اداره کل راهداري و حمل ونقل جاده‌اي استان مازندران

:

اخبار: حضور مستمر و همیشگی راهداران در جاده ها قابل تقدیر است


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران :


حضور مستمر و همیشگی راهداران در جاده ها قابل تقدیر است

تاریخ انتشار: 1399/01/04

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای  استان مازندران در جلسه قرارگاه مدیریت بحران این اداره کل عنوان نمود : با توجه به شرایط کنونی جامعه و شیوع بیماری کرونا و ایام تعطیلات نوروز ، حضور مستمر و همیشگی راهداران در سطح محورهای مواصلاتی قابل تقدیر است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ، مهندس عباسعلی نجفی در این نشست اظهار داشت : قرارگاه مدیریت بحران بر اساس دستور العمل ابلاغی از سوی ستاد مرکزی تشکیل که خوشبختانه جلسات قرارگاه در استان (در اداره کل و ادارات تابعه) با حضور اعضا همه روزه با هدف بررسی آخرین وضعیت راه ها ، اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و ... تشکیل می گردد.

وی در خصوص اقدامات پیشگیرانه این اداره کل در جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اظهار داشت : از ابتدای شیوع این ویروس ، اقدامات بهنگامی جهت جلوگیری از آن توسط این اداره کل در دستور کار قرار گرفته که از جمله می توان به تشکیل قرارگاه مدیریت بحران ، حضور مستمر مدیران و معاونین در جلسات اضطراری قرارگاه پدافند زیستی استان ، ضدعفونی نمودن معابر شهری توسط اکیپ راهداری ، تب سنجی در پایانه های عمومی بار و حمل و نقل مسافر ، همکاری با دیگر دستگاه های امداد و نجات جاده ای ، ابلاغ دستور العمل به تشکل های صنفی جهت ضدعفونی نمودن دفاتر ، ماشین های حمل بار و مسافر ، توزیع اقلام بهداشتی به تمامی کارکنان به صورت همه روزه و طراحی و ساخت موشن گرافی و نصب پوستر ، بنر و بیلبورد با مضامین هشداردهنده و آموزشی و ... اشاره نمود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای  استان در خصوص بررسی وضعیت پایانه های بار و مسافر در استان اظهار داشت : از ابتدای شیوع بیماری ، اکیپ های نظارتی این اداره کل به طور مستمر بر روند ضد عفونی نمودن و فعالیت این اماکن بازدید و در این ایام نیز همچون راهداران به طور جد به بررسی و نظارت بر ماشین های حمل بار و مسافر و همچنین پایانه ها می پردازند.

مهندس نجفی در خصوص آماده باش راهداران در محورهای استان عنوان نمود : در حال حاضر 33 اکيپ راهداري در قالب 250 ماشين و 350 راهدار در محورهاي مواصلاتي استان مستقر هستند.

وی طول محورهاي برفگير مازندران را ۳7۰۰ کيلومتر اعلام و عنوان نمود.: در حال حاضر 22 راهدارخانه در محورهاي مواصلاتي استان تجهيز و آماده سرويس دهي هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران تاکید نمود با توجه به شرایط کنونی جامعه و شیوع ویروس کرونا توصیه می گردد تا هموطنان عزیز در خانه های خود مانده و از سفرهای غیرضروری جدا پرهیز نمایند.​ مشخصات:
نظرات: *