پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اداره کل راهداري و حمل ونقل جاده‌اي استان مازندران

:

اخبار: با همدلی و حس مسولیت می توان کرونا را شکست داد


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران عنوان کرد :


با همدلی و حس مسولیت می توان کرونا را شکست داد

تاریخ انتشار: 1399/01/07

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای  استان مازندران در جلسه قرارگاه مدیریت بحران این اداره کل عنوان نمود : تنها راه مقابله و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، همدلی و همکاری آحاد مردم و حس مسولیت در قبال خود و دیگران است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ، مهندس عباسعلی نجفی در جلسه قرارگاه مدیریت بحران این اداره کل اظهار داشت : قرارگاه مدیریت بحران بر اساس دستور العمل ابلاغی از سوی ستاد مرکزی تشکیل که خوشبختانه جلسات قرارگاه در استان (در اداره کل و ادارات تابعه) با حضور اعضا همه روزه با هدف بررسی آخرین وضعیت راه ها ، اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و ... تشکیل می گردد.

وی در خصوص اقدامات پیشگیرانه این اداره کل در جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اظهار داشت : از ابتدای شیوع این ویروس ، اقدامات بهنگامی جهت جلوگیری از آن توسط این اداره کل در دستور کار قرار گرفته که از جمله می توان به تشکیل قرارگاه مدیریت بحران ، حضور مستمر مدیران و معاونین در جلسات اضطراری قرارگاه پدافند زیستی استان ، ضدعفونی نمودن معابر شهری توسط اکیپ راهداری ، تب سنجی در پایانه های عمومی بار و حمل و نقل مسافر ، همکاری با دیگر دستگاه های امداد و نجات جاده ای ، ابلاغ دستور العمل به تشکل های صنفی جهت ضدعفونی نمودن دفاتر ، ماشین های حمل بار و مسافر ، توزیع اقلام بهداشتی به تمامی کارکنان به صورت همه روزه و ... اشاره نمود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای  استان در خصوص بررسی وضعیت پایانه های بار و مسافر در استان اظهار داشت : از ابتدای شیوع بیماری اکیپ های نظارتی این اداره کل به طور مستمر بر روند ضد عفونی نمودن و فعالیت این اماکن بازدید و در این ایام نیز همچون راهداران به طور جد به بررسی و نظارت بر ماشین های حمل بار و مسافر و همچنین پایانه ها می پردازند.

وی در خصوص فعالیت های فرهنگی و آموزشی برای جلوگیری از شیوع این بیماری توسط این اداره کل خاطر نشان ساخت : فضا سازی تبلیغی و نصب بنر و پوستر در محیط ادارات ، پایانه ها ، مجتمع های خدمات رفاهی و شرکت های حمل و نقل ، طراحی و ساخت موشن گرافی و انتشار در فضاهای مجازی با مضامین هشداردهنده و آموزشی ،طراحی مطالب هشداردهنده و آموزشی و نصب بر روی بیلبورد های جاده ای ، ساخت کلیپ های کوتاه آمومزشی و انتشار در شبکه های اجتماعی ، برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان ، جمع آوری تمام ظروف در محیط های اداری و استفاده از ظروف یک بار مصرف ، ارسال پیام های آموزشی و هشداردهنده به صورت همه روزه برای کارکنان از طریق اتوماسیون های اداری ، درج پیام های آموزشی و هشداردهنده بر سربرگهای اداری و... از جمله اقدامات فرهنگی _ آموزشی این اداره کل برای جلوگیری از کرونا بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران تاکید نمود با توجه به شرایط کنونی جامعه و شیوع ویروس کرونا توصیه می گردد تا هموطنان عزیز در خانه های خود مانده و از سفرهای غیرضروری جدا پرهیز نمایند.​ مشخصات:
نظرات: *